Metode Apiterapije
Terapija aerosolnim inhalacijama




Terapija pčelinjim ubodima


Izolovani aparat žaoke. Kad pčela ubode, cela mašinerija na ovom snimku biva istrgnuta iz njenog tela. Pčela je, usled rane koja ostaje u njenom telu, osuđena na sporu i mučnu smrt. Na donjem delu snimka je prikazana izdvojena cela otrovna žlezda sa sabirnim mehurom.
(slika T.Terzin str. 390)


Zupci žaoke su usmereni unazad. U sredini žaoke se nalazi kanal kroz koji protiče otrov. Svaki zubac je snabdeven bočnim kanalom iz koga se otrov uliva direktno u ranu
(slika T.Terzin str. 390)


Žaoka je sačinjena od tri uzdužna dela. Bočno se nalaze dve nazubljene lancete, povezane u središnjem delu pomoću stileta. Sa svake strane, žaoka ima devet do deset zubaca (slika T.Terzin str. 390).


Dok sklopljena trodelna žaoka izgleda kao strelica, pojedinačna lanceta, … izgleda kao harpun. Samo jedna strana lancete je nazubljena, a vrhovi zubaca usmereni unazad kako bi sprečili izvlačenje žaoke, kad ona pogodi cilj (slika T.Terzin str. 390).


Spoj lancete i stileta. Gornji deo je stilet (slika T.Terzin str. 390).


Vrh žaoke u akciji. Sekvenca tri snimka ilustruje pokrete koji lancete prave nakon uboda (slika T.Terzin str. 390).


Izolovana žaoka, očišćena od pratećeg tkiva. Na desnom kraju se oružje proširuje u bulbus (proširenje žaoke) u koji se uliva rezervoar otrovne žlezde (slika T.Terzin str. 390).


Arhitektura solitarnih pčela


Naselje latinoameričke pčele


Nukleus sa sedam ramova


Tegla sa pcelama iz nukleusa – posebno pripremljena da pcele mogu izdrzati u njoj oko dve sedmice


Žarko u toku terapije isceljenja artroze ramena metodom pčelinjeg uboda


Praktična pinceta za terapiju pčelinjim ubodima